Kilka słów o mnie

Witam wszystkich na mojej stronie o gotowaniu. Poniżej znajdziecie kilka słów o mnie:

 • Od wielu lat mieszkam w najbardziej ruchliwym mieście w Polsce, jednak wciąż marzę o pięknym domku w Alpach.
 • Uwielbiam rower, biegi, tenis, polubiłam także narciarstwo, staram się być aktywna przez cały rok.
 • Podróżuję po świecie tak często jak tylko mogę.
 • Uwielbiam tematykę związaną z kuchnią oraz jedzeniem, uważam to za moją pasję. Może właśnie dlatego wybrałam zawód Dietetyka.
 • W kuchni jednak nie stosuję półśrodków, kiedy przyrządzam charakterystyczną potrawę nie zamieniam np. masła na margarynę. Można powiedzieć, że jestem kobietą, która je wszystko.
 • Posiłki przygotowuję zawsze z produktów o jak najwyższej jakości.
 • W swojej kuchni staram się wciąż odkrywać i poznawać nowe smaki.
 • Podróże

  Nie ukrywam, że inspiracją jest dla mnie kuchnia włoska i śródziemnomorska, której podstawą są świeże warzywa skąpane w słońcu oraz aromatyczne przyprawy. Całość tworzy ze sobą smaczną i barwną kompozycję, przy której tworzeniu tak naprawdę nie można się napracować, co uznaję za korzystną domenę kuchni włoskiej.

  Poniżej jedna z alpejskich miejscowości, w której jak zwykle w Dolomitach czuliśmy się świetnie.

  Kracobraz gór

  Gwarne, ciasne uliczki, zgiełk, praca i wpatrzeni w turystów jak w obrazek Hindusi to charakterystyka Indii. My postanowiliśmy wybrać się z plecakiem we dwójkę do tego malowniczego kraju. Z całą pewnością była to jedna z tzw. życiowych przygód. Kiedy teraz przypominam sobie 12 godzinny przejazd autobusem z tubylcami wąską drogą nad Gangesem w wysokich Himalajach bądź noc w pociągu przejeżdżając z Jajpuru do Haridwaru to włosy mi się na głowie jeżą. Jednak dzięki tej podróży poznaliśmy od środka kulturę oraz codzienne życie Hindusów, w tym także ich kuchnię.

  Indie

  Swoją pasję do gotowania zawdzięczam różnym etapom w swoim życiu między innymi podróżom, szkole a także domowi rodzinnemu. W dowód chęci podzielenia się moimi odkryciami powstała strona gotowaniezestylem.pl Wszystkie przepisy zamieszczone tutaj są sprawdzone oraz sfotografowane przeze mnie. Inspiracje kulinarne czerpię z różnych źródeł takich jak rozmaite książki kulinarne, przekazy słowne, telewizja oraz internet.
  Strona ta powstała dzięki jednej ważnej mi osobie za co serdecznie jej dziękuję.